גבי ושני בר – מסע של שינוי חברתי והשפעה

תוכן עניינים

סיפורם של גבי ושני בר הוא יותר מסתם סיפור הצלחה אישי. זהו מסע מרתק של זוג שהפך את האתגרים והניסיונות בחייהם למנוף לשינוי חברתי משמעותי. דרך פעילותם, הם מדגימים כיצד יחידים יכולים להשפיע על החברה כולה, ולהפוך חזון של עולם טוב יותר למציאות מוחשית.

רקע אישי – זרעי המעורבות החברתית

ילדותה של שני בר, שכללה התמודדות עם אתגר בריאותי משמעותי וניתוח מורכב, היוותה את הבסיס לרגישות החברתית שתאפיין אותה בהמשך. החוויה האישית של התגברות על קשיים פיזיים ורגשיים נטעה בה את הרצון לסייע לאחרים במצבים דומים.

גבי בר, מצדו, הביא ניסיון עשיר מעולם העסקים והניהול. הרקע שלו בתחומי הכלכלה והמנהל העניק לו כלים חשובים להבנת מערכות מורכבות ויכולת ליישם פתרונות יצירתיים לבעיות חברתיות.

הקמת רשת הספא – צעד ראשון בעשייה חברתית

הקמת רשת מרכזי הספא הייתה עבור גבי ושני יותר מסתם מיזם עסקי. זו הייתה הזדמנות ליצור מקומות עבודה, לקדם בריאות ורווחה בקהילה, ולהציע שירותים נגישים לאוכלוסיות מגוונות. הם הקפידו על מדיניות תעסוקה מכילה, שכללה העסקת אנשים עם מוגבלויות והכשרת עובדים מאוכלוסיות מוחלשות.

בנוסף, גבי ושני יזמו תוכניות מיוחדות במרכזי הספא שלהם, כמו ימי פינוק לניצולי שואה, סדנאות העצמה לנשים במצבי סיכון, וטיפולים מסובסדים לאנשים עם צרכים מיוחדים. כך, הם הפכו את העסק שלהם לכלי להשפעה חברתית חיובית.

"חולמים בגדול" – מענה לצורך חברתי בוער

הקמת עמותת "חולמים בגדול" הייתה נקודת מפנה משמעותית במסע של גבי ושני לשינוי חברתי. המיזם נולד מתוך הבנה עמוקה של הצורך בתמיכה וליווי לבני נוער בסיכון ולאנשים עם מוגבלויות. גבי ושני זיהו פער משמעותי בין הפוטנציאל הטמון באוכלוסיות אלו לבין ההזדמנויות הניתנות להן בחברה.

תוכניות העמותה כללו:

1. סדנאות העצמה והגשמה עצמית
2. ליווי אישי על ידי מנטורים מהתעשייה
3. הכשרות מקצועיות בתחומים מגוונים
4. תוכניות לשילוב בתעסוקה
5. פעילויות לחיזוק הביטחון העצמי והמסוגלות האישית

דרך "חולמים בגדול", גבי ושני יצרו מודל ייחודי של שיתוף פעולה בין המגזר העסקי, החברה האזרחית והרשויות המקומיות. הם גייסו חברות מובילות במשק לתמוך בתוכניות העמותה, יצרו שותפויות עם רשויות מקומיות להפעלת התוכניות ברחבי הארץ, ורתמו מתנדבים רבים מכל שכבות החברה.

השפעה על מדיניות ציבורית

מעבר לפעילות הישירה של העמותה, גבי ושני פעלו גם במישור הציבורי כדי לקדם שינויי מדיניות לטובת האוכלוסיות המוחלשות. הם השתתפו בוועדות כנסת, נפגשו עם קובעי מדיניות והשתמשו בפלטפורמות התקשורתיות שלהם כדי להעלות את המודעות לנושאים חברתיים בוערים.

נושאים מרכזיים שקידמו:

1. שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה
2. הגדלת התקציבים לתוכניות לנוער בסיכון
3. שיפור הנגישות במרחב הציבורי
4. קידום חקיקה לעידוד עסקים חברתיים

הקמת קרן השקעות חברתית

בהמשך לפעילותם החברתית, גבי ושני יזמו הקמת קרן השקעות ייחודית שמטרתה לתמוך בעסקים חברתיים ומיזמים בעלי השפעה חיובית על החברה. הקרן שילבה בין עקרונות של השקעה אחראית לבין מטרות חברתיות, ושימשה כמודל לשילוב בין עולם העסקים לעשייה חברתית.

הקרן השקיעה במגוון רחב של מיזמים, כולל:

1. סטארט-אפים המפתחים טכנולוגיות לסיוע לאנשים עם מוגבלויות
2. מיזמי חקלאות עירונית בשכונות מצוקה
3. תוכניות להכשרה מקצועית בתחומי ההייטק לאוכלוסיות מוחלשות
4. מיזמים לקידום כלכלה מעגלית וקיימות סביבתית

שימוש בפלטפורמה העסקית לקידום מטרות חברתיות

כאשר גבי ושני הקימו את חברת המסחר המקוון שלהם, הם ראו בה לא רק הזדמנות עסקית, אלא גם כלי להשפעה חברתית. הם שילבו עקרונות של אחריות תאגידית ומסחר הוגן בכל היבטי פעילות החברה:

1. שרשרת אספקה אתית: הקפדה על תנאי עבודה הוגנים אצל כל הספקים והיצרנים.
2. מוצרים בעלי ערך חברתי: פיתוח וקידום מוצרים התורמים לאיכות החיים של אוכלוסיות מיוחדות.
3. תעסוקה מגוונת ומכילה: העסקת עובדים ממגוון רקעים ויצירת סביבת עבודה מכילה ותומכת.
4. תרומה מהרווחים: הקצאת אחוז קבוע מרווחי החברה לפעילות חברתית.

התמודדות עם משברים – הזדמנות להשפעה מחודשת

כאשר החברה של גבי ושני נקלעה לקשיים בעקבות משבר הקורונה, הם ראו בכך לא רק אתגר אישי, אלא גם הזדמנות להדגיש את חשיבות הערבות ההדדית בחברה. הם פעלו בשקיפות מלאה מול העובדים והמשקיעים, תוך ניסיון למזער את הפגיעה בכל בעלי העניין.

במקביל, הם הגבירו את פעילותם החברתית:
1. הקמת קרן סיוע לעובדים שנפגעו מהמשבר
2. יצירת תוכניות הכשרה מקצועית לעובדים שנאלצו לעזוב את החברה
3. שיתוף הידע והניסיון שלהם עם עסקים קטנים שנפגעו מהמשבר
4. הרחבת פעילות "חולמים בגדול" לתמיכה באוכלוסיות שנפגעו מהמגפה

התפתחות רוחנית והשפעתה על העשייה החברתית

המפגש של גבי ושני עם חכמת הקבלה והמורה יהודה גולדפיינר הוביל להעמקת התפיסה הרוחנית שלהם ולהרחבת ההבנה של תפקידם בעולם. הם החלו לראות את העשייה החברתית שלהם לא רק כפעילות הומניטרית, אלא כחלק מתיקון עולם במובן הרוחני העמוק ביותר.

עקרונות רוחניים שהנחו את פעילותם:

1. אחדות: הדגשת הקשר העמוק בין כל בני האדם והצורך בערבות הדדית
2. תיקון: ראיית כל פעולה חיובית כחלק מתהליך של תיקון העולם
3. אור: שאיפה להפיץ אור ואהבה בכל מעשה ומפגש
4. שליחות: הבנת תפקידם כשליחים להפצת מסר של אהבה ונתינה

השפעה גלובלית

בשנים האחרונות, גבי ושני החלו להרחיב את פעילותם החברתית מעבר לגבולות ישראל. הם יצרו שיתופי פעולה עם ארגונים בינלאומיים, השתתפו בכנסים עולמיים בנושאי אחריות חברתית ויזמות חברתית, ופעלו להקמת סניפים של "חולמים בגדול" במדינות נוספות.

פרויקטים בינלאומיים שיזמו:

1. תוכנית חילופי ידע בין יזמים חברתיים מישראל ומדינות מתפתחות
2. הקמת מרכזי הכשרה טכנולוגית בשיתוף עם ארגונים מקומיים באפריקה
3. יצירת פלטפורמה דיגיטלית גלובלית לשיתוף ידע וכלים להעצמה אישית
4. ארגון כנס שנתי בינלאומי ליזמות חברתית וחדשנות בתחום ההשפעה החברתית

מבט לעתיד

כיום, גבי ושני ממשיכים לפעול ללא לאות לקידום חזונם לעולם טוב יותר. הם רואים בכל אתגר הזדמנות חדשה להשפיע ולשנות, ומאמינים שכל אדם יכול להיות סוכן של שינוי חיובי בעולם.

תוכניות עתידיות:

1. הקמת אקדמיה ליזמות חברתית שתכשיר את הדור הבא של מובילי שינוי
2. פיתוח מודל חדשני לשילוב עקרונות של אימפקט חברתי בכל תחומי החיים
3. יצירת רשת גלובלית של קהילות "חולמים בגדול" שיפעלו ברחבי העולם
4. קידום מחקר אקדמי בנושא השפעת היזמות החברתית על פתרון בעיות גלובליותסיפורם של גבי ושני בר הוא עדות חיה לכוח של יחידים לחולל שינוי משמעותי בעולם. הם מדגימים כיצד ניתן לשלב בין הצלחה עסקית לבין עשייה חברתית משמעותית, וכיצד אתגרים אישיים יכולים להפוך למנוע של שינוי חיובי בקנה מידה רחב.

מסעם מלמד אותנו שהשפעה אמיתית מתחילה בנכונות לראות מעבר לעצמנו, לזהות צרכים בחברה ולפעול באומץ ובנחישות כדי לתת להם מענה. גבי ושני מזכירים לנו שכל אחד מאיתנו יכול להיות מקור של השראה ושינוי, ושהדרך לעולם טוב יותר עוברת דרך פעולות קטנות של חמלה, נתינה ואחריות חברתית.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך